Everything At Once

8d787-dsc_0564
Şarkının dediği gibi buaralar her şeyi aynı zamanda olmak, her şey bir anda olsun istiyorum. Bi yandan çok başarılı, sonrasında tembel, bir yandan güneşi isterken, diğer yandan bulutlardan hiç şikayet etmiyorum. Bazen çok acımasız olmak isterken, hoşgörü göbek adım oluveriyor. Ve işin ilginç tarafı bunların hepsi benim içimde olup bitiveriyor. Neyse bunları bi kenara koyalım en çok istediğim şey sınavları başarıyla sonlandırıp planladığım tatilime adım adım yaklaşmak. Bak tatil diyince hiç tereddüt etmiyorum değil mi? Şimdi şarkı eşliğinde en sevdiğim arkadaşlarımdan birinin buraya kadar beni ziyarete gelip birlikte fotoğraf çekip, deli gibi eğlendiğimiz günden kalma bu fotoğraflara bakarken, bu aralar siz ne yapmak istiyorsunuz onu düşünün bakalım yoksa sizde her seyi bir arada olmak isteyenlerden misiniz ?
As the song says, these days I want to be everything at once. I want to be so succesfull, at the same time lazy. Or I want sun always up but I don’t have any complaint about clouds as well. While sometimes I want to be so cruel, being tolerant becomes my another name. And the strangest thing is all these feelings occur in me. Anyway, let’s put them aside… I just focused and wish to pass next week exams successsfully and keep dreaming about my upcoming holiday plan. As you see I don’t hesitate about holidays, my ideas straight enough about them. So, now I want you to listen this beautiful song and think about what you want these days while looking at the pics from the day one of my best friend came to visit me . Otherwise are you one of those wants everything at once ? 
fa3ea-dsc_0477
6da88-dsc_0539
e82db-dsc_0444
4726c-dsc_0523
c6301-dsc_0478
65331-dsc_0537
1d715-dsc_0489
0d22d-dsc_0471
2b4ce-dsc_0549
 
Zara coat and boots ( borrowed spontaneously) / Love Moschino bag (borrowed) / Bershka pants / G. Armani shades ( borrowed as well 🙂
Pics G.Ö
 

54 thoughts on “Everything At Once

  1. Ya ben bu yasil kapiyi biliyor, ozluyorum!
    En sadesinden, en rahatindan, en odunclusunden bu kombin senin guzel gulusunle, cool durusunla, bi oyle, bir boyle guzel saclarinla taclanmis, aman ne kadar da sahane dedirtiyor!

    Senin dediklerinse bizim jenerasyonun salgini kuzum;) Dert etmeyip, gunumuzu yuksek verimde yasamak lazim sanki;)

    Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s